Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'na geçmiş olsun ziyareti

 

 

TÜMÖD İstanbul Şubesi ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği üyeleri kısa süre önce 7 aylık tutukluluk döneminin ardından tahliye olan Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nu ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili kısa notlar:

 

“Kısa bir ziyaret planlamıştık, ama laf lafı açtı. YÖK meselesinden yerel seçimlere kadar herşey konuşulunca 1,5 saate yakın sürdü.
Kemal Hoca dinç göründü bize. Geçmişi değerlendiriyor, gelecekle ilgili.
"Soytarılık" dediği bir davanın çuvalına neden sokulduğu üzerine epey söyleştik. Adalet penceresinden bakarsanız hiçbir şey yok, siyaset penceresinden bakılırsa gerekçe çok.
Söz dönüp dolaşıp bu süreci sessizce izleyenlerin aymazlığına, ayrılıkçılık ve irticaya verilen açık ve örtülü desteklere geldi. Öğretim üyelerinin dağınıklığına son vermek için yapılması gerekenler ve yerel seçimlerde güçbirliğinin önemi konuşuldu.
Kemal Alemdaroğlu uzun bir süredir anılarını yazıyor. Kısa zamanda yayına hazırlamaya kararlı görünüyor. Rektörlük dönemi kadar Silivri davaları da kitapta yer alacak gibi görünüyor. Öte yandan hekimliği sürdürüyor, telefonları susmuyor. Her zamanki gibi, kaldığı yerden devam ediyor.
En kısa zamanda tekrar görüşmek üzere vedalaştığımızda meslektaşlarıyla buluşmaya hazırlanıyordu.”